Pumppu- ja sekoitinvaihtoehdot
Pitkäakselilietepumput
Pitkäakselilietepumput ovat saatavilla traktori- ja sähkömoottorikäyttöisenä. Ne ovat tehokkaita, luotettavia ja kestäviä ja sopivat erinomaisesti lietteiden ja muiden nesteiden, joissa on suuri kuiva-ainepitoisuus, pumppaamiseen.
Potkurisekoitin
Potkurisekoittimessa on oma voimansiirto ja upposähkömoottori. Se on erinomainen varastoidun lietteen täydelliseen homogenisointiin sekä lietteen nopeaan ja tehokkaaseen sekoitukseen ennen levitystä.
Uppolietepumppu
Uppolietepumppu on kehitetty vaativiin olosuhteisiin; paksuille lietteille, joissa on suuri kuiva-ainepitoisuus. Ne ovat varustettavissa sekä pumppaamiseen että sekoittamiseen, ja ne voidaan asentaa sekä pysty- että vaaka-asentoon
Kierrätyspumppu
Kierrätyspumppu on suunniteltu lietteen kierrätykseen ja homogenisointiin Slalom-lannanpoistojärjestelmissä. Se sopii hyvin pitkiin lietekanaviin. Käytön säännöllisyys varmistetaan ajastuksella. Pumpulla on pitkä käyttöikä, 10–15 vuotta, mikä saavutetaan moottorin ja vaihteiston erityisellä tiivistyksellä.